Konstrukce prototypů

Zabýváme se návrhem a konstrukcí prototypů zahrnujících jednotlivé díly i složitější celky, jako jsou různá zařízení či mechanismy. To vše od prvotního návrhu, přes CAD model, výrobní dokumentaci, až po výrobu vzorků či prototypu.

Konstrukce prototypu od skicy po výrobu

Ať už se jedná o jednotlivý díl, část vašeho stroje, nebo celé zařízení, či mechanismus. Zabýváme se kompletním návrhem funkčních celků a tvorbou originálních a inovativních řešení v oblasti mechaniky a strojírenství. Tato řešení pak zpracováváme a dodáváme ve formě 3D modelu, nebo výkresové dokumentace.

K výše uvedeným činnostem používáme software Dassault Systemes, 3D Systemes a další. Zajistíme pro vás různé typy pevnostních analýz nebo praktických destrukčních i nedestruktivních zkoušek.

Konstrukční a návrhové práce

Pro konstrukční práce používáme běžné CAD aplikace a k nim nově přidáváme možnost spojení jejich možností s aplikacemi pro tvorbu generativního designu nebo využití topologických optimalizací.

Realizujeme kompletní vývoj nového výrobku od nápadu či skici až po dodání finálního prototypu. K prototypování používáme především aditivní výrobu v podobně 3D tisku kovů nebo plastů na strojích EOS, Renishaw a Trumpf. Pro naše zákazníky běžně prototypujeme také CNC obráběním na strojích DMG Mori.

Jak začít spolupráci na projektu?

Nejste si jistí, zda vámi požadovanou službu poskytujeme? Nevadí, kontaktujte nás a společně nalezneme způsob realizace vašeho nápadu či výrobku. Díky našemu technologickému zázemí jsme totiž schopni dodat velmi široké portfolio služeb v oblasti řešení  konstrukčních nebo vývojových problémů. Po úvodní konzultaci navrhneme řešení, které bude odpovídat vašim požadavkům.

Jste malá nebo střední firma a obáváte se finanční náročnosti projektu?

Jsme tu právě pro vás. V případě malých a středních firem máme možnost vám s financováním vašeho projektu pomoci, třeba pomocí inovačních voucherů.

Spolupracujeme nejen s univerzitními ústavy a centry, ale také s řadou soukromých firem. Pokud pro vás nebudeme schopni nic udělat, tak vás velmi rádi nasměrujeme alespoň tím správným směrem k některému z našich ověřených partnerů.

 

 

3d-tist-plast.png

Jakub Měsíček

Zaujala vás tato služba?
Nechte nám kontakt, my se ozveme.

kontakt